
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 5 |
| Connector Type | Housing |
| Gender | Male |
| Packaging | Bulk |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 4450
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02496
Ext.Price$0.02496
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02496 | $0.02496 |
| 10 | $0.01248 | $0.12480 |
| 50 | $0.00960 | $0.48000 |
| 100 | $0.00852 | $0.85200 |
| 500 | $0.00757 | $3.78500 |
| 1000 | $0.00684 | $6.84000 |
| 3000 | $0.00618 | $18.54000 |
| 5000 | $0.00559 | $27.95000 |
| 10000 | $0.00526 | $52.60000 |
| 30000 | $0.00495 | $148.50000 |
| 50000 | $0.00465 | $232.50000 |
